skip to Main Content

Máte problém získat úvěr v bance? Řešení nabízí půjčka bez registru

Už se vám to určitě také stalo, chtěli jste si zažádat o úvěr v bance, ale bohužel vám žádost neschválili. Nevěděli jste proč? Odpověď se skládá ze dvou slov: Registry dlužníků. Nejenom, že vám nabízíme řešení vašich finančních problémů, kterým může být rychlá půjčka bez registru, také vám vysvětlíme, jaké registry dlužníků existují a jak do nich nahlédnout.

Řešení nabízí půjčka bez registru

Říkáte si, jak se vám mohl objevit záznam v registrech dlužníků? Mohlo se tak stát velice snadno. Postačilo, pokud jste se někdy opozdili se splátkou půjčky, platby za energie nebo mobilní telefon a pokud jste v posledních měsících doposud nežádali o půjčku, možná jste o svém negativním záznamu ani nevěděli. A přišli jste na něj v nejméně vhodnou chvíli – když jste žádali o půjčku.

Problémem je, že jakmile se objeví negativní záznam v registrech dlužníků, obvykle vám nebude zbývat nic jiného než si zřídit úvěr u nebankovního věřitele, byť by se mělo jednat pouze o drobnou půjčku do výplaty.

I proto se čas od času vyplatí zkontrolovat si registry dlužníků, abyste se o svých záznamech nedozvěděli v nejnevhodnější chvíli – třeba když na peníze velmi spěcháte a potřebujete rychlou půjčku ještě dnes. V době akutní finanční nouze rozhodují minuty a vy se zbytečně zdržíte žádostí v bance, která v takovou chvíli nemá ani smysl.

Jak nahlížet do jednotlivých registrů?

Drtivá většina úvěrových poskytovatelů nahlíží do třech hlavních registrů dlužníků. Jedná se o SOLUS, BRKI – bankovní registr klientských informací, NRKI – nebankovní registr klientských informací a nově je i 4. hojně využívaný: REPI – registr platebních informací. Jak se můžete dozvědět o informacích, které jsou o vás v těchto registrech vedené?

  • SOLUS – postačí, když navštívíte stránku solus.cz a zde si vyberete, jakým způsobem chcete informace z registru získat. Nejvýhodnější možností je SMS výpis, kdy zaplatíte při první žádosti 50 Kč za tzv. trvalý SIN kód a poté 99 Kč za SMS výpis s aplikací SOLUS. Při první žádosti tak zaplatíte 149 Kč. Každý další SMS výpis vás už ovšem bude stát pouze 30 Kč. Celkem drobný poplatek za to, že budete moci být v klidu. Druhou možností – dražší a méně praktickou pak je písemný výpis, o který žádáte opět online a jeho zhotovení stojí 270 Kč.
  • BRKI a NRKI – o výpisy z těchto dvou registrů můžete žádat opět prostřednictvím webové stránky. Tentokrát na stránkách kolikmam.cz. Výpis z obou registrů stojí 100 Kč. A kromě jednorázových výpisů zde jsou nabízeny i další služby – za 499 Kč za rok, si můžete nechávat posílat pravidelně výpisy ze všech registrů dlužníků najednou.
  • REPI – do registru REPI mohou nahlížet kromě úvěrových poskytovatelů i pronajímatelé bydlení, dodavatelé energií e-shopy apod, obsahuje negativní i pozitivní informace, o výpis z tohoto registru můžete opět zažádat na webu kolikmam.cz za 100 Kč.

Pozor na pozapomenuté exekuce

Nenašli jste o sobě žádný negativní záznam ve zmíněných registrech? V horším případě mohla být na váš majetek dokonce vyhlášena exekuce. Pokud jste si doposud nevyzvedly doporučený dopis, může být jeho obsahem právě toto oznámení. Raději si tak pravidelně kontrolujte i tyto informace. Exekutora u dveří přeci jenom nikdo nečekaně potkat nechce.

Data z Centrální evidence exekucí přitom lze získat poměrně snadno, a to přímo fyzicky na Czech Pointu podobně jako výpis z rejstříku trestů za 50 Kč. Případně online na stránkách www.ceecr.cz a to za 60 Kč.

Slovo závěrem:

Pevně věříme, že vám tento článek pomohl a opět jsme vám udělali trochu více jasno v tom, jak přistupovat k půjčování zodpovědně. Prozkoumejte si raději příště před žádostí o půjčku vaše registry dlužníků. Ušetříte si tak mnoho času i starostí.

Doporučená půjčka ihned