skip to Main Content

Které způsoby jsou nejlepší k financování auta?

V dnešní době je auto potřebná, pro některé lidi nezbytná věc. Zdaleka ne každý má ale na nový vůz dostatek vlastních prostředků. Podstatná většina lidí koupi vozidla řeší prostřednictvím vhodného úvěru. Na výběr jsou čtyři hlavní možnosti – klasický leasing, operativní leasing, půjčka na auto a běžný spotřebitelský úvěr.

Nejlepší financování auta

Zatímco pro některé lidí představuje auto prostou radost a mají jej čistě pro potěšení nebo pohodlí, pro jiné lidi je vozidlo životně důležité. Chtě nechtě jej musí mít, aby byli schopni dojíždět do práce nebo rozvézt děti do školek, škol a na kroužky. Pokud tedy nechtějí převážnou část dne trávit v prostředcích hromadné dopravy. Nedostatek peněz lze vyřešit jednoduše pomocí půjčky. Stačí si dobře vybrat.

2 hlavní kritéria, která hrají při výběru způsobu financování roli:

  • osobní finanční situace,
  • cena vozidla.

U levnějších ojetých vozidel si kupující vystačí se spotřebitelským úvěrem. U dražších aut je doporučeno volit speciální způsob financování vhodný přímo pro nákup osobního auta. Mezi soukromými osobami je oblíbený klasický leasing. Firmy upřednostňují operativní leasing kvůli komplexnějším službám a snadnější obnově vozového parku.

Klasický leasing na auto

Klasický leasing má hned celou řadu výhod. Zájemce si vybere vozidlo a požádá o leasing. V případě schválené žádosti, vůz v podstatě koupí leasingová společnost, která bude po dobu leasingu v technickém průkazu zapsaná jako majitel. Kupující je v techničáku veden jako provozovatel a majitelem se stane uhrazením poslední leasingové splátky.

U klasického leasingu je nutné nejen zákonem nařízeno povinné ručení, ale rovněž havarijní pojištění. Pojištění vozidla zpravidla zajišťuje leasingová společnost. Pokud se tedy kupující s leasingovou společností nedohodne jinak a nedomluví si zařízení pojištění na vlastní pěst.

Spotřebitelský úvěr na auto

Spotřebitelský úvěr má smysl především při financování ojetých vozidel nižší kupní ceny cca do 100 000 Kč. U vyšších částek je méně výhodný kvůli vyššímu úroku. Na druhou stranu se kupující stává majitelem vozidla okamžitě a sám se také rozhodne, zda k povinnému ručení bude potřebovat dobrovolné havarijní pojištění. Při vyřízení běžného spotřebitelského úvěru také kupující nemusí poskytovateli sdělovat účel půjčky.

Pokud máte problém se získáním finančních prostředků k financování nového vozu, vyzkoušejte půjčku bez registru a potvrzení příjmu a to až do výše 1 000 000 Kč.

Účelová půjčka na auto

Tento typ úvěru představuje účelový spotřebitelský úvěr. To znamená, že zájemce sice získá úvěr s výhodnějšími podmínkami oproti běžnému spotřebitelskému úvěru, ale peníze musí použít pouze na financování osobního nebo firemního vozidla.

Také v tomto případě je ihned po uhrazení kupní ceny majitelem  kupující, nikoli poskytovatel účelové půjčky na auto (používá se také výraz “autopůjčka”). V případě běžného i účelového spotřebitelského úvěru se vyplatí online porovnání půjček na trhu vhodných pro nákup auta.

Operativní leasing na auto

Zejména firmy si oblíbily moderní operativní leasing, což je vlastně vylepšený pronájem. Leasingová společnost zajistí nákup vozidel včetně všech souvisejících služeb, jako je pravidelný servis, výměna pneumatiky a komplexní pojištění a to na určitou dobu. Nejčastěji se jedná o tři nebo pět let.

Majitelem auta či aut na operativní leasing je po celou dobu leasingová společnost. Na rozdíl od klasického leasingu má nájemce při ukončení leasingové smlouvy pouze možnost vozidla odkoupit za zvýhodněnou cenu nebo si vybere nová vozidla a podepíše novou smlouvu o operativním leasingu. Původní auta si leasingová společnost vezme zpět a zpravidla je prodá v bazaru jako ojetá vozidla.

Doporučená půjčka ihned